Zīles jaunieši jaunrades skates pirmajā atlases kārtā Slampē

Kļūdas ziņojums

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls menu_set_active_trail() (rinda 2385 no /home/olinslv/public_html/tda-zile.lv/includes/menu.inc).

23.novembra rīts vienai lielai daļai TDA „Zīle” jauniešu aizsākās ar tērpu gludināšanu, somu kārtošanu un lielo pārbaudi, vai viss ir salikts. Un ja palika laiks, tad varbūt kāds iemalkoja arī rīta kafiju. Taču pāri visam viena doma – dalība Jaunrades skates pirmajā atlases kārtā. Šajā reizē uz konkursa pirmo kārtu vedām „Tirgus danci” . Dejas horeogrāfe ir Lilija Lipora un mūzikas autori  - postfolkloras grupa „Iļģi”.  Cits ātrāk, cits lēnāk, bet visi izbaudījuši gana biezos miglas vālus un vēlāk arī saules starus, laicīgi ieradāmies Slampes Kultūras pilī. Mēģinājums, mirklis atelpai un pusdienu pauzei, kur paši dejotāji iepriekšējā vakarā sagādājuši visādus kārumus kopīgai maltītei – gardumi spēkam, enerģijai un raitam deju solim. Kad gardās pusdienas paēstas, ģērbāmies, saposāmies, jokojām, pasmējāmies, aprunājāmies, viens otram palīdzējām un bijām vienkārši blakus. Ierastais „Zīles”  aplītis ar Vitas, Arta un Jāņa R.uzrunu, un tad – aiziet! Pirmie mūzikas akordi, un parādās pilsētas tirgus placī esošie – tādi, kas atnākuši uz citiem paskatīties, sevi parādīt, pirkt un pārdot, kaulēties un padižoties, satikties un iemīlēties.  Protams, savā ziņā aktierspēle, bet centāmies šajā dejā izstāstīt savu īpašo stāstu. Kad „Tirgus dancis” nodejots, visi kopā turējām īkšķus un sūtījām labas domas mūsu Artim, jo arī šajā jaunrades konkursa atlases kārtā viņš piedalījās ar 2 dejām.

 Divdesmit trīs horeogrāfu ( gan jauno, gan pieredzējušo) veikumu  vērtēja nopietna un kompetenta komanda: žūrijas priekšsēdētāja, Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku Goda virsvadītāja, horeogrāfe, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas studiju prorektore, profesore Rita Spalva, Dziesmu un Deju svētku Goda virsvadītāja, horeogrāfe, Rīgas pilsētas deju kolektīvu virsvadītāja Ingrīda Edīte Saulīte, horeogrāfs, Tautas deju ansambļa „Teiksma” mākslinieciskais vadītājs, Rīgas pilsētas deju kolektīvu virsvadītājs Jānis Ērglis, horeogrāfe, „Indras Reinholdes kamerbaleta” mākslinieciskā vadītāja Indra Reinholde un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas horeogrāfijas katedras lektore Valda Vidzemniece. Kopumā tika izdejotas 38 dejas. Par to, vai mūsu sniegums tiks izvirzīts uz Jaunrades skati Valmierā, vēl lemj žūrija, taču mums pašiem patika! Kā izrādījās, tad konkursu vērtēja arī neformāla vērtēšanas komisija  - Tukuma pilsētas Kultūras nama Tautas deju ansamblis „Svīta”. Un tieši mēs, TDA „Zīle”, un dejas autore Lilija saņēma simpātiju balvu! Tas nu gan bija negaidīts pārsteigums! No sirds priecājamies par paveikto!

Lai kā  arī būtu ar tiem rezultātiem, skaidrs ir viens – esam savā repertuārā ieguvuši vēl vienu lustīgu danci, kuru noteikti dejosim savos koncertos. Mums patīk!  Un tāpēc sakām Lielu Paldies dejas horeogrāfei Lilijai un mūzikas autoriem  „Iļģiem”, mūsu tuvākajiem atbalstītājiem no VPDK „Zīle”, kas  bija sarūpējuši pat siltus pīrādziņus, saviem mīļajiem, kas sūtīja sveicienus, veiksmes un laba vēlējumus ( daži līdzjutēji īkšķus esot sākuši turēt jau no paša rīta!) , visiem, kas bija ar mums klātienē un attālināti!

Foto pie raksta: Kristaps Kļaviņš

 

Komentāri

XIX Jaunrades deju konkursa I kārtas Slampē rezultāti. http://www.lnkc.gov.lv/jaunumi/xix-jaunrades-deju-konkursa-i-kartas-slampe-rezultati/

Pievienot komentāru