Raseiniai - divas skaistas dienas “Zīles” dzīvē!

Kļūdas ziņojums

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls menu_set_active_trail() (rinda 2385 no /home/olinslv/public_html/tda-zile.lv/includes/menu.inc).

Agrā sestdienas, 20.septembra rītā, kad Ķekava vēl tikai gatavojās mosties jaunai dienai, Zīles dejotāji jau gana moži bija sapulcējušies pie Kultūras nama, lai dotos uz Raseiniai pilsētu Lietuvā. Tur aizvadītajā nedēļas nogalē norisinājās ikgadējie novada rudens svētki, kas vienkopus pulcēja apkārtējo pagastu amatniekus, pārtikas ražotājus un patiešām kuplu svētku apmeklētāju pulku. Oficiālo viesu vidū bija vairākas kaimiņvalstu – Latvijas, Igaunijas, Polijas u.c. valstu pašvaldību delegācijas. Svētku laikā tika godinātas sakoptākās novada pilsētas un sētas, cilvēki, kas ar savu darbošanos sekmē novada attīstību un dara interesantu sabiedrisko dzīvi. Ķekavas pašvaldības svētku sveicienus kuplinājām arī mēs – Zīles dejotāji, priecējot visus sanākušos ar skaistiem tērpiem, patiesiem smaidiem un jestrām dejām. Lai arī bija jāsaspiežas neierasti mazā deju placī, dejot prieku tas nespēja ietekmēt. Jāatzīst, ka negaidīti, bet arī mēs saņēmām kādu ļoti jauku dāvanu - sen nepieredzētu, patiešām lielu skatītāju pulku, kas vēroja mūsu uzstāšanos, dzīvoja līdzi priekšnesumiem un pavadīja mūs ar skaļiem  aplausiem.

Lai arī viesojāmies Raseiniai pirmo reizi, šīs divas dienas jutāmies kā mīļi un ļoti gaidīti ciemiņi – sirsnīga uzņemšana, nemitīgas rūpes par mūsu labsajūtu, pilniem vēderiem un saldu miegu. Saulaino svētdienu pavadījām apskatot novada nozīmīgākās svētvietas – iespaidīgākā no tām Šiluvos pilsētas bazilika, kas tāpat kā Aglona Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku laikā pulcē tūkstošiem svētceļnieku. Izstaigājām rudenīgās dabas takas un paviesojāmies kādā privātā muzejā, kura saimnieks kolekcionē dažnedažādus spēkratus, amatnieku darbarīkus un citus interesantus priekšmetus no iepriekšējiem gadsimtiem.

 “Paldies par skaisto dāvanu, ko sagādājāt mūsu novada iedzīvotājiem un svētku viesiem! Paldies par jūsu košajiem tērpiem, par priekšnesumu un pozitīvo enerģijas lādiņu, ko ļāvāt sajust ikvienam!”, šādus patiesi sirsnīgus vārdus mums prombraucot sacīja Raseiniai novada pašvaldības pārstāvis. Bija jāapsola, ka atbrauksim vēlreiz, bet tad jau ar veselu koncertprogrammu. 

No savas puses vēlamies pateikties Ķekavas un Raseiniai novadu pašvaldībām, ar kuru atbalstu un gādību varējām baudīt šīs divas skaistās atvasaras dienas kaimiņzemē. Un īpašs paldies Rutai, kas šajās dienās ik mirkli bija kopā ar mums! Uz tikšanos citā rudenī!

 

Foto pie raksta: Kristaps Kļaviņš

 

Izbraukuma BILDES

 

Mēs- Lietuvas lapās:

Alio-Raseinai

krastietis.lt

 

 

Pievienot komentāru