Uzmanību! Uzmanību! Apraides sistēmā Zīle!

Kļūdas ziņojums

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls menu_set_active_trail() (rinda 2385 no /home/olinslv/public_html/tda-zile.lv/includes/menu.inc).

Ķekavas kultūras nams sestdienas vakarā laistījās greznībā: izritināts sarkanais paklājs, izgaismota fotosiena ar sponsoru logo. Varētu domāt, ka tiek gaidīts TDA "Zīle" iecienītākais kino režisors Vims Venderss, lai iepazītos ar savas nākamās deju filmas galvenajiem varoņiem. Taču izrādījās, ka atbildīgi ir karnevāla orgkomitejas locekļi, kuri katru detaļu bija pārdomājuši perfektam TV karnevālam, ieskaitot norobežojumu, kas atdalīja "Zīles" VIP personas no spiedzošajiem faniem.

Šī gada karnevāla temats līdz pat priekšnesumu sākumam neļāva atminēt neko no gaidāmā. Vienīgi teletūbiju komanda bērnišķīgā naivumā ļāvās Maikla Džeksona "moonwalking" solim, pārējie viegli stresoja.Kad uz skatuves cēli un pašpārliecināti ieradās vakara vadītāji, skatītājiem aizrāvās elpa. Karnevāla vadītāju Eviju apskaustu Lāgerfelda modes nama kleitu dizaineri, bet Šapeļa bikses apsteidz laiku - Milānas veikalos tādas nonāks tikai pavasara/vasaras sezonā (modes blogos jau ieguvušas apzīmējumu "agresīvi pašūtās bikses"smiley. Šova vadītāju kurpes pēc vakara tika nosūtītas atpakaļ Kerijai no TV seriāla "Sekss un lielpilsēta".

Vakars sākās ar ģimeniskāko un visā valstī skatītāko TV raidījumu "Es mīlu Tevi, Zīle". Toma Skrastiņa un Martas Duļevskas sagatavotie jautājumi varēja izsist no sliedēm kādu kolektīva jaunpienācēju, bet nejaušība šajā spēlē nospēlēja galveno lomu un dalībnieku krēslos sēdās dejotāji ar milzīgu zināšanu bagāžu. Nosaukt vairākus desmitus dejotāja kāju vai tautas tērpu detaļu viņiem nesagādāja grūtības. Daži sarežģījumi radās tikai tad, kad bija jānoskaidro Zīles vadītāju Vitas un Arta biogrāfijas detaļas. Spēlētāji bija tik iekarsuši, ka par pusstundu pārsniedza raidījumam atvēlēto ētera laiku.

Nākamais sekoja konkurējošās televīzijas spēcīgākais raidījums "Daudz laimes" ar sirsnīgu deju horeogrāfiju. Balvu šī raidījuma veidotājiem ieradās pasniegt Latvijas pieprasītākā muzikālā apvienība duets "Sandra", nodziedot savu dārgāko hitu "Mazcenas mobilais", esot pavisam tuvu jumta noraušanai no sajūsmas pārņemto skatītāju pārpildītā Ķekavas Kultūras nama. Sandra bija lieliska, bet vēl lielākas ovācijas izsauca nepārspējamā ģitārista (kura vārdu neviens tā arī nespēja atminēties) pārliecinošais sniegums un nepārspējamās ūsas.

"Zīles pārvērtības" vadīja "fešionista" Artjoms un viņa diplomētā stila konsultante, pārvērtībām gatavojot zirgkopi Ievu. Nabaga lauku sievietes gadiem krātā garderobe tika ielidināta zilajā cerību spainī. TV šova veidotājus sveica slavenais modes blogeris Jaroslavs Barišņikovs. Veltot dažus atzinīgus vārdus raidījuma rezultātam un mirkli pakavējies ar komplimentu par Evijas kleitu, Jaroslavs izkusa, skatoties Šapeļa grimētajās acīs un volumizētajās lūpās.

Dzeltenajos tērpos saposusies komanda savu īsto seju atklāja tikai uz skatuves. "Dzeltenās Zīles" tenku aģenti mēnešiem ilgi sekojuši attiecībām starp Indru un Māri, visu savu informāciju izgaismoja uz kultūras nama lielā ekrāna. Redakcijas vadītāja stingri norāja savus padotos par sensācijas trūkumu, un sekoja kompromitējoši fotomateriāli arī par citiem Zīles dalībniekiem. Visilgāk publikas vērtēšanai tika izlikta Kristapa (gandrīz) kailbilde. (Ņemot vērā Kristapa fotoarhīva apjomu, šāda smaga, stratēģiski nepārdomāta kļūda ir neizprotama - aut.piezīme.)

Ja kāds līdz šim skatījies Naša Raša vai Little Britain, tad ziniet, - tas izrādās ir varens pakaļdarinājums "Zīle TV" raidījumam ar tik vienkāršo nosaukumu "TV Mikslis". Ideja vienkārša kā Herca Franka pasaulslavenajā dokumentālajā filmā “Par 10 minūtēm vecāks” - interesantāk par to kas notiek ekrānā var būt tikai tas, kas notiek pie tā. Tā nu arī Zīles vidējie izdzīvoja aizraujošus notikumus gan ekrānā, gan vidējā statistiskajā Ķekavas ciema daudzdzīvokļu mājas viesistabā.

Komanda "Tev pienākusi ziņa" ar elegantiem dejas elementiem vizualizēja Zīles virtuālo saziņu, goda vietu priekšnesumā veltot aicinošai "Upenītei", bet kā odziņa uz siera kūkas bija jaunais videoklips hitam "Ballējam, neguļam", kuru turpmāk kā Zīles reklāmas materiālu rādīs kinoteātros pirms filmām, kā arī svētdienu vakaros pirms "Panorāmas" pulksteņa vietā.

Gada tēlainākais raidījums noslēdza vairāk nekā trīs stundas garo pārraidi ar Teletūbiju spēlēšanos uz skatuves, ko ievadīja Dīvsaulītes uzaušana. Teletūbiju vēstījums kolāžā aizstājot TV sejas ar smaidīgajiem dejotājiem, bija vispārliecinošākais, apliecinot, ka televīzijā (ne valsts, ne citādi domājošajās) nav tik daudz patiesu smaidu kā "Zīlē".

 

Visas lielās Zīles saimes TV pārraižu norišu gaitu piefiksēja Zane P. un Dīvs R.

 

Foto pie raksta: Kristaps Kļaviņš

 

 

Pievienot komentāru