Trīs dienas Mežaparkā - "Lec, saulīte"

Kļūdas ziņojums

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls menu_set_active_trail() (rinda 2385 no /home/olinslv/public_html/tda-zile.lv/includes/menu.inc).

Piektdienas, 20.jūnija agrajā rītā drēgnais Mežaparks Zīli sagaidīja ar vienreizēju, negaidītu un neaizmirstamu smaržu – tik labi smaržoja ar priežu mizu mulču noklātais deju laukums, ka likās, esam nokļuvuši mežā... Skatītāju laukums bija pārvērsts par Jāņu kalnu ar siena zārdiem!

Pamazām apjautām laukuma izmērus, izvietojumu, atcerējāmies nesen kā apgūtos deju soļus un metāmies iekšā šajā Līgo mistērijā „Lec, saulīte!” – lietaini brīži mijās ar sausākiem, slapjas kājas ar sausākām, vēsums ar karstumu – viens otru sapurinājām, sasildījām un vakarā saposušies Ģenerālmēģinājumā kopā ar citiem uzveduma dalībniekiem jau laimīgi atrādījām savu veikumu pirmajai publikai, kuras rindās sēdēja ne viens vien no mūsu draugiem un tuviniekiem...

Sestdien, 21.jūnijā un svētdien, 22.jūnijā posāmies uz Mežaparku dienas otrajā pusē, lai izdejotu uzvedumu un izdzīvotu saulgriežu stāstu koncertos vairākiem tūkstošiem skatītāju – sapinām puķu vainagus, izjutām kolektīva kopības garu, sildījām viens otru termiskajos aplīšos (kas tie tādi, zinās vien tās Zīles, kas pabija Mežaparkā...), finālā piedzīvojot patiesi latviskas un skaistas emocijas un pēdējā vakarā laižoties jautros tautiskos un mazāk tautiskos dančos!

„Es esmu debess velve, tu mana saule,

Tā pats Pērkons lēmis, Likteņupes straume.

 Māci man dvēseles mieru, māci debess spēku,

Kā pati Laima lika, tinot mūža rakstu.”

Aplīgošana, vainagu pīšana, māju un lopu pušķošana, ugunskuru kuršana, pirtī iešana, auglības skrējiens, buršanās, papardes zieda meklēšana – tas viss tika izdziedāts koru un solistu balsīm un izdejots 2500 kāju pāriem šajā unikālajā uzvedumā, kas no mūsdienu skatu punkta parādīja patiesās Līgo nakts vērtības!

„Lec saulīte, spīdi spoži, rotā druvu, rotā sētu!

Lec saulīte, tumsu šķel, dari mūsu zemi svētu!

Lec saulīte, spīdi spoži, rotā puisi, rotā meitu!

Lec saulīte, tumsu šķel, vieno visu latvju tautu!”

Esam parādījuši gan paši sev, gan savai tautai, gan daudziem aizrobežu viesiem, kā tikai mēs - latvieši protam svinēt!

 

 TDA Zīle vārdā: Sigita

Koncerta ''Lec saulīte'' VIDEO

Vakara balle Mežapakā VIDEO

Dziesmu un deju svētku lapas BILDES

Zīles BILDES - būs drīzumā

Pievienot komentāru