TDA Zīle Forums 2015

Kļūdas ziņojums

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls menu_set_active_trail() (rinda 2385 no /home/olinslv/public_html/tda-zile.lv/includes/menu.inc).

Gaisā virmo liela rosība un kāds noslēpums. Sacīsiet –Pavasaris? Protams, arī tas, bet vispār – gada skaistākais NOTIKUMS visai lielajai Zīlei – Forums 2015. Meitenēm skaistas kleitas un  atbilstošs matu sakārtojums, puiši eleganti un saposušies, bijušie un esošie Zīles dejotāji, repetitori, vadītāji un prezidenti, draugi un mīļi gaidīti ciemiņi, jauka atkal tikšanās un svinīgums. Tas, kā jau ierasts, piedien Forumam.

Atskan zvans, un dejotāji ir gatavi polonēzei. Līdz ar pēdējiem polonēzes akordiem abu sastāvu vadītāji Vita un Artis īsumā pastāstīja par skaistākajiem, nozīmīgākajiem un svarīgākajiem notikumiem Zīles kalendārā. Pirmais valsis, un pasākuma vadības groži tiek nodoti jauniešu un vidējo prezidentēm – Līgai un Ingai. Dāmas informē par balsošanas kārtību abu sastāvu prezidija vēlēšanām un nosacījumiem „Gada Dejotājs” un  ‘’Gada Dejotāja” statusa noteikšanai. Vakara gaitā savus vēlējumus Zīlei sūtīja bijušie vadītāji, repetitori un prezidenti. Neatņemama Foruma sastāvdaļa – foto stūrītis. Šogad tur rosījās Krišjānis Eihmanis un savu palīdzīgo roku pasniedza arī Jānis Barbars. Kā ierasts, šajā vietā netrūka ne smieklu, ne „mūžīgo rindu”. Vēl pat pēc oficiālā fotostudijas slēgšanas brīža  bildēties gribētāju netrūka. Kamēr vieni rosījās fotoaparāta zibspuldzes gaismās, citi balsoja par prezidiju, bet Zīles vidējie gatavojās savam uznācienam un īpašajiem pārbaudījumiem, kas veiksmes gadījumā katru dejotāju ieceļ „Biedra” vai „Kandidāta” kārtā. Jāpiemin, ka par īstenu Zīles biedru var kļūt tas dejotājs, kurš kolektīvā ir sabijis 2 sezonas. Tā nu visi pārbaudījumi tiek veiksmīgi izturēti, un VPDK Zīle pamatsastāvā tiek uzņemti : Ainārs, Alvis, Diāna, Dzintars, Evita, Guntis T., Inese G. , abas Ilzes, Ivetta, Kristīne, Lauris, Normunds, Rimants,  Rolands, Santa, Signe. Savukārt „Kandidāta” statusu ieguva Raimonda un Raivita. Kad vidējie saņēmuši apliecinājumus par savu statusu kolektīvā, rosību sāk Zīles potenciālie „Kandidāti”, kuri mūsu pulkam piebiedrojušies 2014./2015.gada sezonā. Jānis R., Laine, abas Zanes, Aiva un Ilze ļāva mums asprātīgā un interesantā veidā  ieskatīties "nākotnē" ar nelielu atskatu uz pagātnes notikumiem iz Zīles dzīves. Protams, arī jaunajiem neiztikt bez kvalifikācijas pārbaudēm. Viņi visu zināja, izdarīja un parādīja godam. Apliecinājums nopelnīts!

Kad esam gana dejojuši, čalojuši,  balsojuši, bildējušies, mielojušies, skatījušies un vērtējuši iestājeksāmenu ainiņas, klāt ir pusnakts. Zālē tiek ieaicinātas visas Zīles dāmas, un jauniešu puiši ir sarūpējuši jautru, asprātīgu un aizkustinošu sveicienu Sieviešu dienā! Paldies, jums, mīļie puiši! Jūs mums esat paši labākie! Jūsu pārsteigums bija burvīgs, pārdomāts un tik jauks! Mēs sajutāmies īpaši!

Zīles puišu sarūpētās rozītes saliktas vāzēs, un Džeimsa Bonda stilā sevi piesaka jauniešu  sastāva topošie „Biedri”. Kā izrādās, Zīles saimniecībā ir ne tikai lielā grāmata, kurā esam atstājuši savus parakstus par savu statusu kolektīvā, bet arī mistiskā Kristapa „klade”, kuru ir ievērojuši VISI! Un, kā izrādās, tur nav tikai  deju soļu apraksti un kombinācijas. Tur ir „slēptā un visu redzošā acs”, kā arī „Šļuru” video ( Šļura-  Arta Puriņa ieviests termins, tautas dejas soļa paveids, kas aizstāj cēlo skatuvisko deju soli ar katra dejotāja personīgi izstrādāto interpretāciju (definīcijas autore Inese Tīģere)). Jā, nepamanīts, nepaliek NEKAS!! Taču arī šai komandai neiespējams nav nekas, uzdevumi izpildīti, un Daiga, Evelīna, Gvido, Jānis Š., Kristaps, Renāte saņem apliecinājumus par uzņemšanu TDA Zīle Pamatsastāvā. Vēl tikai „vārds” un iespēja izpausties abu sastāvu pieredzes bagātākajiem pārstāvjiem. Jaunieši apkārtējos un „jaunos” iepazīstina ar Zīles Vikipēdijas  svarīgākajiem terminiem, savukārt vidējie atskaņo balādi par un ap notiekošo.

Līdztekus visāda veida priekšnesumiem un notikumiem, barga un kompetenta žūrija tiek norīkota Prezidija vēlēšanu balsu skaitīšanai.  Kā jau tas reizēm notiek, dzīve izspēlē visādus jokus un pasniedz dažādus pārsteigumus! Un tā – TDA Zīle jaunais prezidijs:

Prezidente – Līga Greiere, Kultūras ministre – Inese Tīģere, Finanšu ministre - Indra Vitmane, Praktisko lietu ministrs – Mārtiņš Henke, Sabiedrisko attiecību ministre – Andra Jansone, Tērpzine – Kristīne Vanaga.

VPDK Prezidijs: Prezidente – Inga Puriņa, Praktisko lietu ministrs – Alvis Skuja, Finanšu ministre – Rita Siliņa, Tērpzine – Sigita Varika.  Vēlam veiksmi visai jaunajai „valdībai”. Kopā mums izdosies!

Un vēl – TDA Zīle „2015.Gada dejotāja” – Daiga Macpane, „2015.Gada dejotājs” – Kristaps Kļaviņš. Sirsnīgi sveicam jauniešus! Jūsu darbi runā paši par sevi! Savukārt VPDK „Platīna” Zīli saņēma Ivetta, kura nesavtīgi sevi atdod gan dejai, gan kolektīva dzīves aprisēs. Bet TDA Zīle "Gada cilvēka" nominācija šogad tika piešķirta Kristīnei Vanagai un Evijai Maskaļonokai. Meitenes pašaizliedzīgi, dienām un naktīm metas visos Zīles notikumos.

Tā nu jautri, sirsnīgi, lustīgi, skaisti, radoši, īpaši, svinīgi, skanīgi (brīdī, kad skaņu pults pavēlnieks bija nospēlējis pēdējo balles deju, telpas sakārtošanu pavadīja dejotāju dziesmas!) un grezni ir aizvadīts sezonas skaistākais notikums, un tikai mūsu pašu rokās ir tās otas, kuras iezīmēs un izkrāsos turpmāko Zīles notikumu gaitu. Paldies visiem, kas bija, darīja un svinēja dzīvi kopā ar mums!

 

 

Foto pie raksta: Arnolds Auziņš

 

 

 

 

 

Pievienot komentāru