Tas ir laiks

Kļūdas ziņojums

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls menu_set_active_trail() (rinda 2385 no /home/olinslv/public_html/tda-zile.lv/includes/menu.inc).

Šis ir laiks, kad godinām tos, kas 1919.gada 11.novembrī cīnījās par brīvu Latviju, Rīgu, savu zemi un valodu. Mums ir sava zeme, sava valoda, sava valsts. Mums ir sava kultūra un tradīcijas, sava brīvība un neatkarība, un par to varam pateikties tēvu tēviem, kas, nesaudzējot sevi, metās cīņā par to, ko šodien uzskatām par pašsaprotamu. Viņi cīnījās par pašu svētāko... Lai arī kādu laiku aizliegta, Lāčplēša diena tika pieminēta vienmēr – ar svecīti logā, ar pieklusinātā balsī dziedāto Tirzmalietes „Es dziedāšu par tevi, tēvu zeme”. Šogad aprit 25 gadi kopš brīža, kad šī tradīcija tika atjaunota.

 Šim jaukajam notikumam par godu tapa kāds interesants projekts – rokkoncerts "Tas ir laiks". Muzikanti spēlēja, koris un solisti dziedāja, dejotāji dejoja. Pietam, horeogrāfiju autori bijām mēs - dejotāji. Garāki un īsāki mēģinājumi, radoša darbošanās, īpašs emocionālais saviļņojums, pārdomas un sajūtas. Tad tas brīdis ir klāt – Ķekavas kultūras nama zāle stāvgrūdām pilna, tautas tērpi šoreiz palikuši skapī, nodziest gaismas, diriģents sasveicinās ar kori, muzikantiem un dejotājiem. Priekškars krīt, rīb bungas, gaismas spēlējas ar ēnām, mirdzošas acis, iedvesmojoši teksti, stalti augumi un skanīgas balsis. Tas ir laiks. Īpašs laiks. Visiem kopā un katram pašam. Nebijušas un nepiedzīvotas emocijas virmo uz skatuves un aizkulisēs – dziedam, dejojam no sirds un ar lepnumu par lielu Latviju. Šķiet, emociju kulminācija ir brīdī, kad prožektoru gaismās parādās visi dejotāji un kopā ar kori un muzikantu grupu atkārto dziesmu „Pie laika”. Visi kopā izdziedam arī „Dzimto valodu”. Un brīdī, kad atkārtoti tiek izpildīta „Manai tautai (Palīdzi Dievs)”, norit kāda silta asara, un neviļus gribas domāt par tiem, kas šobrīd Īrijā, Lielbritānijā, Vācijā...

Īpašs, svarīgs, patriotisks, emocionāls un piepildīts notikums – dāvana mums pašiem un Latvijai. Domājams, ka arī Jānim, Agnesei, Lailai, Kitijai, Renātei un Daigai šis bija jauks piedzīvojums, jo tas bija viņu pirmais koncerts TDA Zīle sastāvā.

Visi kopā vēlamies pateikties rokkoncerta mākslinieciskajam vadītājam Rūdolfam Bērtiņam par unikālo iespēju piedalīties, būt un piedzīvot. Paldies mūsu Ivettai par jaunrades rokrakstu, solistiem Margaritai Dudčakai, Gitai Drevinskai, Ingai Lagzdiņai, Kārlim Rūtentālam par īpašo dziedājumu, no sirds pateicamies Alisei, Mārai, Dainim un Krišjānim par visām skaistajām un praktiskajām lietām. Sirsnīgs Paldies draugiem no TDA Dardedze un īpašs Paldies mūsu lieliskākajiem vadītājiem – Vitai un Artim. Pateicamies jums, kas atnācāt, atbalstījāt un godinājāt Lāčplēša dienu kopā ar mums.

„ Palīdzi, Dievs, Visai latviešu tautai,

Saved to mājās pie Daugavas krastiem,

Palīdzi, Dievs, mūsu latviešu tautai

Dzīt saknes drīz brīvas Latvijas zemē!... „

 

Koncerts parkulturu.lv BILDĒS

Koncerts Kristapa Kļaviņa BILDĒS

Foto pie raksta V.Kūkuma/parkulturu.lv

Komentāri

Koncerts riktīgi ieblieza pa jūtām, atļāva izjust atkal kopības sajūtu un lepnumu par latvietību. Zīle ar jauno tēlu tīri labi tika galā, cik nu es redzēju, jo nostāvēt kājās ar bērnu uz rokām , bija fiziski ļoti grūti.

Pievienot komentāru