Svinam pavasari

Kļūdas ziņojums

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls menu_set_active_trail() (rinda 2385 no /home/olinslv/public_html/tda-zile.lv/includes/menu.inc).

Vēl pāris dienas atpakaļ ziema vicināja dūrītes un mēģināja parādīt savus spēkus, bet pavasaris atnāca un nemaz nelikās traucēts par šādām vai tādām izdarībām. Saule spīd arvien spožāk un siltāk, tek bērzu sulas, atgriežas gājputni, piesaulē uzplaukuši pirmie sniegpulksteņi, gaisma uzvarējusi tumsu,  un arī ļaudīm prāts top priecīgāks.

Pavasara ierašanās ir svētki, kurus svinējām arī mēs – visa lielā Zīles saime. Tā nu saulainajā sestdienas rītā, kad kalendārs jau rādīja 22.martu, Zīles jaunieši devās uz Salaspili, bet vidējie – uz Bausku. Šī nu bija viena no tām reizēm, kad visi kopā nekoncertējām. Lai arī katrs savā vietā, tomēr  ar pavasari un deju sirdī.

Zīles jaunieši kopā ar dejotājiem no Ūsiņa, Diždanča, Vizbulītes, Saktas, Uguntiņas, Katvariem un Bitītes ar lustīgiem dančiem mēģināja sakustināt to ledu, kas kādā ēnainā pusē palicis saules staru neskarts. Un šķiet, ka visiem kopā tas arī izdevās.  Šis koncerts palīdzēja izkausēt ne tikai pērno ledu, bet pamodināt asnus un tā no sirds izbaudīt pavasara burvību dejā. Pavasarīgās vēsmas bija jūtamas gan dančos, kuri  nu jau noglabāti latviešu tautas deju zelta fondā, gan jaunrades un dejotāju iemīļotajās dejās. Zīles jaunieši pirmos pavasara sveicienus sūtīja ar tādām dejām kā „Reilenders”, „Mūžam citas nemīlēšu”, „Nautrēnu dancis”, „Saule brida rudzu lauku”.  Brunči griezās un zābaki klaudzēja, acis  un smaidi mirdzēja, drauga plecs un atbalsts bija jūtams gan aizkulisēs, gan uz skatuves, visi bijām skaisti saposti, un mūsu dzīslās ritēja pavasarīgs noskaņojums un dejot prieks.

Kā savā uzrunā kolektīvam teica Jānis Š., tad ar šo koncertu aizsākās deju maratons pāris mēnešu garumā. Jau pavisam drīz varēsim iepriecināt savus draugus un atbalstītājus. Taču varam pačukstēt vēl kaut ko -Zīles jaunieši ir nobrieduši ne tikai tā no sirds nodejot visus gaidāmos koncertus, bet arī mazliet paskrieties pretim  veselībai, pavasarim, vasarai un varbūt arī kādām lielākām skrējēju sacensībām. Bet tas jau droši vien būs cits stāsts.

Mēs šodien svinējām dzīvi un pavasari, dejojām un ballējāmies. No visas sirds pateicamies JDK Ūsiņš par iespēju būt un piedalīties.  Uz tikšanos koncertos, uz tikšanos pavasarī!

 

Foto pie raksta: Kristaps Kļaviņš

Kristapa Kļaviņa koncerta foto

Indras Vitmanes koncerta foto

 

 

Komentāri

Jauks raksts :D Pavasaris uzreiz mostas sirdī pēc šādiem vārdiem.

Pievienot komentāru