Kā Zīlei tirgū gāja

Kļūdas ziņojums

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls menu_set_active_trail() (rinda 2385 no /home/olinslv/public_html/tda-zile.lv/includes/menu.inc).

Bija saulaina, pavasarīga un ļoti skaista diena. Laikrakstos tika manīts, un ļaudis jau sen runāja, ka sestdienā, kas iekritusi pēc Zīles vārda dienas,  būs jādodas uz tirdziņu. Kad nu lieli un mazi sanākuši, lielā andele un lustīgais jampadracis varēja sākties.  Un tā - ciemiņi sabraukuši, pircēji un pārdevēji ieradušies, muzikanti spēlēja, gleznotāja gleznoja, kāda dāma pārbaudīja  ļaužu veiklību un uzmanību, kārumi un gardumi, šķidrumi un šķīdumi, cimdi un zeķes, krūzes un glāzes, krelles un gredzeni, ziedi māksliniekiem, iespēja nopirkt un nosūtīt Zīles īpašo pastkartīti, un kas tik vēl ne, ko sarūpējuši un  darinājuši  abu sastāvu Zīles dejotāji un viesi no Igaunijas.  Izrādās, īstens Zīles dejotājs prot ne tikai polku klasisko, bet arī  ada, šuj, tamborē, darina kārumus un našķus, gatavo rotas lietas un lieliski tirgojas ar lietām, kuras radītas tieši šim notikumam. Tas nekas, ka diploms profesionālajā tirdzniecībā vēl nav saņemts, bet pirmās iemaņas ir gūtas, un kas zina, kā tie dzīves ceļi iegrozās. Mazums – kādreiz noder! Taču kā jau īstā tirgū, bez dančiem arī neiztikt.  Lai tā jautrība būtu vēl lielāka, vajag   vēl arī kādu lustīgu danci. Tā nu Zīles dejotāji, draugi un kaimiņi no Rēzeknes, Salaspils un Igaunijas  ver tos makus ciet, bodītes pieslēdz, uzvelk deju kurpes, un iegriež straujus tirgus dančus.

Pirms pāris gadiem Zīle savā vārda dienas koncertā  „darīja alutiņu”. Jauši vai nejauši, bet ir daži dejotāji gan jauniešu, gan vidējo sastāvā, kas tajā jubilejas koncertā dejoja kopā ar citiem  draugu kolektīviem, bet nu jau ir īstenas Zīles. Savukārt mūsu Natai šis bija pirmais koncerts Zīles sastāvā, un, kā viņa pierādīja, ja ir vēlme, danču gaitas var uzsākt arī sezonas otrajā pusē. No sirds priecājamies par katru jaunu Zīlīti.

Kopā ar draugiem  - „TUISULINE” (Igaunija), „Ūsu” (Salaspils), „Vīteriem” (Rēzekne), Ābramu un Zāru, pirkām un pārdevām, muzicējām un dejojām, smējāmies un mīlējām, ķircinājāmies un citus nopētījām, sevi parādījām un kādu noskatījām, kādu ieraudzījām un satikām, svinējām dzīvi un pavasari, tirgus laukumā  un uz skatuves uztaisījām īstu jandāliņu teju 3 stundu garumā. Ja jau tirgus, tad tirgus ar visu, kas tam piedienīgs. Kad pircēji jau devušies mājup un tirgotāji sapakojuši savu preci, var ļauties nelielai atpūtai, īpašiem pārsteigumiem (Kates un vidējo priekšnesums tiešām bija iespaidīgs!) un lustīgiem dančiem, kurus sarīkoja „Vīteri”, Lilija un Edgars Lipori. Dancoja visi – gan ciemiņi, gan mājinieki, un šķiet, ka neviens nepalika bez prieka un pamatīgu danču devas.

Ja skate ir gada svarīgākais notikums, tad Vārda dienas koncerts ir kolektīva īpašais notikums, kad esam tādi, kādi esam, kad saviem mīļajiem parādām to, kas mums vislabākais, kas no sirds un patiesā mīlestībā. Kāds mazs atbalstītājs bija ieradies pat uz koncerta mēģinājumu pirmdienā. Sākumā bikli, aiz durvīm lūkojoties, bet vēlāk jau no attālām solu rindām cītīgi vēroja, kā pie mums viss notiek. Koncertā gan viņu nesastapām, bet šie ir mirkļi, kad saprotam, ka esam kādam vajadzīgi, ka kāds patiesi un  no visas sirds mūs mīl, ir tik ļoti iedvesmojoši un īpaši. Un tas dod papildus spēku iet un darīt. Darīt par prieku citiem un sev. Taču vienmēr ir kāds, kurš rūpējas par to, lai mēs varētu šajā priekā dalīties. Un tie ir mūsu vadītāji – Vita un Artis, repetitores – Līga un Kate, koncertmeistare Irēna, tērpzines – Kristīne V. un Sigita, abu kolektīvu prezidiji, visu redzošā „acs” – Kristaps, kurš ne tikai rada skaistas bildes, bet iemanās „noķert” dejotāju dažādās emocijas, Zīles dejotāji, kuri neatsaka palīdzību un padomu. Mēs esam pateicīgi, ka mums ir Vēsma, Māra, Dainis un Ķekavas kultūras nama darbinieki, kuri mūs vienmēr laipni sagaida un pavada, palīdz un uzsmaida, uzmundrina un atbalsta. Viņiem visiem un katram personīgi – liels un sirsnīgs PALDIES! Paldies sakām arī Ķekavas novada domei. Un vēl no sirds pateicamies tiem, kas pielika savu roku, laikoncerts un „Zīles tirgus” būtu tieši tāds, kāds bija – abiem Zīles sastāviem (vadītāji - Vita Timermane un Artis Puriņš ), Esterei Pumpurai un Arnim Stuburam, draugu kolektīvam no Igaunijas “TUISULINE” (vadītāja - Monika Tomingas), „Ūsas” lustīgajiem dejotājiem (vadītāja – Brigita Čikste), atraktīvajiem kapelas „Vīteri” jauniešiem (vadītāja- Sandra Stare). Mīļie, „Vīteri”, jūsu muzikālais piesitiens tirdziņa laikā un danči pusnaktī bija īsti vietā un laikā. Jūs bijāt lieliski! Paldies sakām arī visiem tiem, kas atnāca, pirka, skatījās, juta un dzīvoja līdzi, atbalstīja un bija kopā ar mums. Pateicamies arī tiem, kas mūs gaidīja mājās, un sūtām mīļus sveicienus arī tām Zīlēm, kas sasirgušas. Lai visiem skaists pavasaris, un ja gadās, kāds tirgus, tad lai labi pirkumi! Uz tikšanos citos koncertos!

Foto pie raksta: Kristaps Kļaviņš

BILDES

 

 

 

 

Komentāri

Labi izskaties DK

Pievienot komentāru