Iepazīsti savu prezidiju nr.4

Kļūdas ziņojums

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls menu_set_active_trail() (rinda 2385 no /home/olinslv/public_html/tda-zile.lv/includes/menu.inc).

Skatuviskā tautas deja nav iedomājama bez skaistiem tautas tērpiem. TDA ZĪLĒ dejotājus pucē tērpzine Kristīne Vanaga. Šoreiz  arī uzzināsim par tērpzines pienākumiem.

1. Par ko atbild TDA ZĪLES tērpu pārzine?

TDA Zīles tērpu pārzinis atbild par Zīles garderobi. Lai Zīles dejotāji tiktu saģērbti, sapucēti un izskatītos skaisti visos koncertos. Kā arī par tērpu uzspodrināšanu (iztīrīšanu, atjaunošanu), aksesuāru, tērpu daļu iegādi. Šajā ziņā es vairāk ierosinu, bet pie visa skaistā palīdz tikt paši dejotāji. Tie ir labie palīgi, kas izcakina vainadziņus, uzšuj bikses, izšuj krādziņas, utt. Pirms koncertiem ir jāizsūta saraksts ar tērpiem, kā arī saraksts ar cilvēkiem, kuri pēc koncerta savāc attiecīgos tērpus.

2. Vai šo pienākumu pildīšana netraucē mēģinājuma procesā?

Dažreiz traucē, bet tikai pirms koncertiem, kad jāizdala tērpi, jo to izdale prasa daudz laika. Tā kā pati dejoju, tad nākas apstādināt šo pienākumu izpildi, jo vēlos dejā būt uz visiem 100%. Paldies pašiem dejotājiem, kuri palīdz izdalīt tērpus, kad ir nepieciešams.

3. Vai ir jābūt, kādām konkrētām zināšanām un īpašībām, kam jāpiemīt tērpzinim?

Vēlme vienmēr izzināt, uzzināt, ja kaut ko nezina vai nav parliecināts. Nepieciešams zināt, kādas ir tautas tērpa nēsāšanas, valkāšanas tradīcijas. Noteikti jāpatīk tam, ko dari, jo tas prasa ļoti daudz laika. Nepārtraukti domās, idejās ir jābūt par/ap tērpu.

4. Kādreiz nav uznākusi vēlme saģērbt dejotājus nepareizi, lai citi par tiem pasmietos?

Laikam jau nē. Vairāk ir vēlme uz katru koncertu saģērbt tā, lai nedaudz atšķirtos ar kādu „odziņu”, būtu interesanti un neapnīkoši pašiem dejotājiem un skatītājiem. Reizē arī pieturēties pie tautas tērpu nēsāšanas tradīcijam.

5. Kāda ir sajūta, kad citi atzinīgi novērtē to, cik daiļi ir tērpti TDA ZĪLES dejotāji?

Protams, ir patīkami. Kā jau teicu, ka gribās, lai dejotāji katrā koncertā būtu ar savu īpaši „odziņu” un varētu priecēt skatītājus ar skaistiem tērpiem.

6. Kas ir visgrūtākais pildot tērpu pārzines pienākumus?

Spēja „neņemt uz sevi visu”, kad katrs vēlas izteikt savu vēlmi attiecībā uz tērpu nēsāšanu, valkāšanu. Es to vēl mācos, kaut gan tas aizmirstas. Es šos komentārus neņemu ļaunā, jo viņi ir mana Zīles ģimene.

7. Kas ir gada vissaspringtākais laiks, kad tērpzines rokās gulstas visvairāk darba?

Pirms katra koncerta!!! Bet visvisvissaspringtākais ir pirms skatēm, nu jau aizgajušajiem deju svētkiem un TDA ZĪLES vārda dienas koncerta.

8. Cik laika prasa šī amata pildīšana?

Nepārtraukti. To nevar nomērīt. Terpzines pienākumus pildu mēģinājumos, koncertos, brīvdienās.

9. Vai ir, kādi mazie „rūķīši”, kuri parasti palīdz tikt ar visu galā?

Jā, noteikti. Un viņiem MILZĪGS PALDIES, jo tas ir komandas darbs. Komanda ir lieliska. Paldies meitenēm, kuras uzklausa, pierunā ideju realizēšanai, palīdz vainagu pērļošanā, blūžu apkaklīšu izšūšanā. Paldies puišiem par tērpu transportēšanu no punkta A līdz punktam B. smiley

 

Intervēja Zīlei vienmēr uzticīgā Marta Helēna

 

 

Rakstu ''Iepazīsti prezidiju Nr.1'' par sabiedrisko attiecību ministru Andru Jansoni un Foruma arhīva apkopojumu skati ŠEIT

Interviju ''Iepazīsti prezidiju Nr.2 ar finansu ministru Eviju Maskaļonoku skati ŠEIT

Interviju ''Iepazīsti prezidiju Nr.3'' ar prakstisko lietu ministru Arnoldu Auziņu skati ŠEIT

Interviju ''Iepazīsti prezidiju Nr.4'' ar tērpzini Kristīni Vanagu skati ŠEIT

Interviju ''Iepazīsti prezidiju Nr.5'' ar kultūras ministri Daci Kalniņu skati ŠEIT

Interviju ''Iepazīsti prezidiju Nr.6'' ar viceprezidentu Aivaru Lisovsku skati ŠEIT

Interviju ''Iepazīsti prezidiju Nr.7'' ar prezidenti Līgu Greieri skati ŠEIT

 

Pievienot komentāru