Greizais kompass 2013 jeb „Emīla nedarbi”

Kļūdas ziņojums

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls menu_set_active_trail() (rinda 2385 no /home/olinslv/public_html/tda-zile.lv/includes/menu.inc).

„Tā var nogurt tikai no svētkiem” dziedu šodien visu dienu. Un tas nav melots, - sagurums tiešām ir, bet tāds ļoti patīkams un ar gandarījumu piepildīts, jo vakar 05.10.2013. Kuldīgā TDA „Zīle” septiņpadsmit aktīvisti + atbalstītāji un vēl 25 tautisko deju kolektīvu pārstāvji bija ieradušies uz TDA „Dardedze” rīkotajiem ikgadējiem orientēšanās spēles lielsvētkiem „GREIZAIS KOMPASS” 2013 – retro stilā. Šie ir jau sestie lielās lustes svētki. Šoreiz svētku organizatori dejotājiem bija sarūpējuši Lennebergas Emīla cienīgus nedarbus. Kur tad vēl, ja ne Kuldīgā izdzīvot un atcerēties visiem tik mīļo un sirsnīgo režisora V.Brasla bērnu filmu „Emīla nedarbi”.

Organizatori kā allaž bija čakli pastrādājuši, lai pasākuma dalībniekiem diena būtu patiesi lieliska – tikai dejotājiem rezervēts pilsētas lielākais auto stāvlaukums, „ceļa maize” izturībai un spēkam, kartupeļu pankūkas pusdienās, svētku launags no armijas virtuves, laipni viesu sagaidītāji, bezmaksas dzērieni, Kuldīgas tradicionālais Hercoga Jēkaba gadatirgus, un vēl, un vēl daudzus citus skaistumus un jaukumus. Ikviens tika lutināts ar skaistām ainavām, pilsētas šarmu, laipniem, atsaucīgiem kuldīdzniekiem, dzidri zilu debestiņu un siltu saulīti! PĀĀĀLDIES! J

TDA „Zīle” šo dienu pavadīja ierastā manierē – ar smaidu uz lūpām no rīta līdz vakaram un no vakara līdz rītam.
Mūsu diena sākās ap 5:00 no rīta – ar mošanos un došanos ceļā. Šoreiz uz/no Kuldīgas ceļu mērojām kopā ar TDA „Uguntiņa”. Paldies, draugi „kapteiņi”, par vietu uz Jūsu kuģa klāja!

Kuldīgā ieradāmies laicīgi un jau saposušies komandas vienotā tēlā. Vēl nedaudz laika apskatīt citu kolektīvu radošo pieeju tērpu izveidē, un tad jau sākas Greizā kompasa atklāšanas runa, iedvesmas vārdi, ceļa maizes izdale un viss var sākties. Starts! Šogad atradām un godprātīgi pildījām visus 20 kontroluzdevumus. Braši skrējām, lēcām, ložņājām, risinājām, mētājām, gūlāmies, bridām, rīvējām, cepām, ēdām, mazgājām, smaržojām, dzērām, pūtām, līmējām, stiprinājām, lējām, stiepāmies, būvējām, vingrojām, pozējām, lidojām atpakaļ gaitā, smējāmies, priecājāmies, atbalstījām, dziedājām, izģērbāmies, sasējām, mulsinājām, pārsteidzām, apbrīnojām, zīmējām, baudījām, notiesājām gadatirgū iegūto, debešķīgi gardo ābolmaizi un finišā ieradāmies septītie. Un nu bija brīdis organizatoru sarūpētam mielastam – siltām desiņām un karstai tējai.

Pēc nesteidzīga mājupceļa bija tikai neliels brīdis atelpai dušā. Lai arī mājas siltums un ērtā gulta aicināt aicināja atpūsties, izgulēties, sacelt kājas pret griestiem, tomēr mēs steidzām uz lielo svētku turpināšanu Rīgas telpās, - darīt to, ko dejotāji māk darīt vislabāk – atpūsties dejojot. J Un, protams, nevar noliegt lielo vēlmi klātienē un no pirmavotiem noskaidrot, ko katrs deju kolektīvs ir pratis sastrādāt dienas laikā – kāds vietu sadalījums, kādas papildus balvas, kādus vēl pārsteigumus ir sagādājusi nepārspējamā TDA „Dardedze”.
Nelielais gaidīšanas satraukums pagaist tiklīdz paziņo pasākuma rezultātus. Salīdzinājumā ar pagājušo gadu, esam uzlabojuši gan vietu finišā, gan kopvērtējuma rezultātu – no 26 kolektīviem TDA „Zīle” un TDA „Dzīpars” ar iegūtiem 133 punktiem dala 7/8 vietu.
Nopelnījām arī speciālās balvas. Dāvanu kartes no Ozolkalna bija par iesniegto uzdevuma ideju. Šim uzdevumam varētu piešķirt nosaukumu „Tev būs zināt TDA Zīle!” – ar kaklā iekārtiem burtiem mainījāmies, mijāmies, rāpāmies viens otram pāri, līdz burti bija sakārtoti pareizās pozīcijās un varēja izlasīt: „TDA ZĪLE”.

 bet balva no Rexona bija TDA „Zīle” puišiem – par uzdrīkstēšanos, šķērsot Kuldīgas tiltu „Ādama tērpā”.
Kopsummā bija vairākas speciālās sponsoru balvas – par tēmai atbilstošāko tērpu, par labāko laiku SEB kontrolpunktā, par iegūtām traumām uzdevumu veikšanā, par lieliski dejojošo suni. Neviens nav aizmirsts – katrs kolektīvs ir pieminēts un apsveikts. Oficiālā daļa tiek noslēgta ar kārtējo pārsteigumu no organizatoru puses. Visus pasākuma dalībniekus priecē muzikāls apsveikums no grupas „Ārzemnieki”. Lai arī grupu pārstāvēja tikai viens pats Jorans, tas nemazināja klausītāju prieku par nu jau Latvijā populāro himnu latam, par dziesmu „Bļodiņa”, un citām pasaules slavenām un līdzi dziedamām dziesmām. Kad dziesmas izdziedātas, ballīte turpinājās ar dejām un atmiņām par dienā piedzīvoto. Līdz cikiem? Tas nu gan ir jau cits stāsts smiley

TDA „Zīle” apsveic jaunos greizā kompasa ieguvējus – VPDK „Rīdzenieks”!
Uzsaucam hip-hip urrā TDA „Gatve” par viņu apņēmību un prasmi turēt krampi!

VISLIELĀKIE PALDIES prasmīgajiem, apņēmības, ideju, pacietības un izturības pielādētajiem organizatoriem TDA „Dardzedze” un viņu palīgiem VPDK „Dardedze” un VPDK „Bandava”! Jūs jau zināt – Jūs esat lieli malači un lieli brīnumdari! PALDIES!

Ar savu redzējumu un iespaidiem dalījās FinMin smiley

BILDES no pasākuma

 

 

 

 

 

 

Pievienot komentāru