Dārza svētki Ērgļu pusē jeb ko Zīle dara Lielās Talkas dienā

Kļūdas ziņojums

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls menu_set_active_trail() (rinda 2385 no /home/olinslv/public_html/tda-zile.lv/includes/menu.inc).

Dienā, kad visā Latvijā norisinājās Lielā Talka, (dažas Zīles tiešām arī talkoja un koordinēja  darbu norisi) mums bija jādodas uz Ērgļu pusi. Apraudzījuši pērn, tieši Lielajā Talkas dienā iestādīto pīlādzi, un secinājuši, ka tas aug labi un dienās būs varens un skaists, mēs, visa lielā Zīles ģimene, posāmies ceļam.  Saule, pavasaris, laba oma, lieliska kompānija, smiekli un jautrība aizved mūs pie „Pastalniekiem”.  Jāpiebilst, ka vidējo meitenes -  Dace G.un  Ilze Z., kas nu jau nes Zīles vārdu, savu ceļu uz deju atradušas tieši „Pastalniekos”.

      Un ja jau reiz draugi ir ieradušies, laiks burvīgs un tā vien gribas dzīvoties laukā, tad dārzā ir jārīko svētki. Svētki visas dienas garumā ar sportiskām aktivitātēm vispirms un lustīgu koncertu vakarā.

     Tā nu Zīles jaunieši  un vidējie, apvienojoties 2 komandās, piedalījās veiklības stafetē un sūri cīnījās individuālajās disciplīnās. Draudzīgi, plecu pie pleca, komandu dalībnieki padeva, meta, nesa, skrēja, airējās, stūma auto un pat šāva. Neticami, bet mūsu Evija M., kas ikdienā uzrauga finanses un darina skaistos pērļu vainagus, ātri, trāpīgi un bez kļūdām izpildīja stafetes posmu šaušanā. Tā kā ja vajag, tad Zīles meitenes ne tikai skaisti dejo, darina glītas lietas un sporto, bet var arī uzšaut. Pie tam – precīzi un tieši mērķī. Komandu stafetē gan Ceļojošo kausu neieguvām, taču saliedētību un sportisko garu gan. Paziņojot individuālo sacensību rezultātus,  Zīles vārds izskanēja vairākkārt, un tur palikām nepārspēti. Vispirms, jauniešu Guntis spraigā cīņā izcīnīja četras uzvaras 4 disciplīnās, uzvaras laurus plūca arī abas Kristīnes un Evita no vidējiem. Šī nu atkal ir tā reize, kad varam teikt – sports un deja var iet roku rokā.

     Kad visi sportiskie normatīvi izpildīti, laiks gardai zupai, atpūtas mirklim, saules peldēm un laiskām sarunām dārzā. Mirkli pirms koncerta vēl pieskrien tie, kas tikko ieradušies no komandējumiem, talkošanas vai citiem svarīgiem darbiem. Sapošamies, ierastais Zīles aplītis, apsveicam mūsu repetitoru pagājušajā dzimšanas dienā, un koncerts var sākties. Arī koncertu caurvija stāsts par dārzu, dārzniekiem un ziediem. Katrs deju kolektīva vadītājs tika iecelts dārznieka godā, un pirms lustīgā danču virpuļa, katram ir iespēja izvilkt ziedu vai augu raksturojumu – jauniešiem tā ir margrietiņa un vidējiem – piparmētra. Lai arī VPDK stāstā par piparmētru runa ir par jaunību, veselību, mundrumu un ņiprumu, un tas tiešām noderētu ne tikai vidējiem, bet visiem mums, tomēr šķiet, ka margrietiņas raksturojums ir attiecināms uz visiem dejotājiem: „Mīl? Nemīl? Iedvesmos ik solī uz partneri paskatīties no jauna, sajūsmināties un izdejot mīlestības stīgu!”. Tā nu kopā ar JDK „Pastalnieki”,  „Austra”,  „Zelta virpulis”, „Virpulis”, TDA „Ogre” studijas  dejotājiem izdejotas 27 dejas un dārza svētki nosvinēti. Piepildītās dienas noslēgumā vēl lustīga balle ar valsi, puišu un dāmu dejām, un dziesmotais ceļš mājup.

     No sirds pateicamies JDK „Pastalnieki” par viesmīlīgo uzņemšanu un  jauki pavadītu dienu.

Foto pie raksta: Indra Vitmane

Komentāri

Jūs bijāt vienkārši lieliski ! Prieks sagādāt prieku citiem un tas, manuprāt, mums izdevās. Paldies par aktivitāti, pozitīvismu, jautrību ,skaistajām dejām ! Gaidīsim atkal !

Pievienot komentāru